SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZ

p22

 

GZR Hotel olarak sosyal sorumluluk anlayışımız ile çevreye değer katmaya devam ediyoruz. Tesislerimiz kamu sağlığına uygun hizmet vermektedir. Turistik tesisimizde ağırladığımız konuklar çevreye katkıları için tarafımızca yönlendirilmektedir. Bölgelerin kalkınmasında ise yerel yönetimlere destek veren GZR Hotel, çevre konusunda son derece duyarlı bir işletmecilik anlayışına sahiptir. GZR Hotel, denizi sevdirmek ve korumak, deniz tutkusunu gelecek nesillere aşılamak için bu konudaki faaliyetlere tam desteği ile hizmet vermektedir.

Çevre Politikamız

Şirketimiz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için;

  • Doğal kaynakları verimli kullanmak,
  • Çevre ile ilgili kanunlara uymak,
  • Çevre kirliliğini önlemek

gibi tüm çalışanların katılımıyla çevreye yönelik her türlü faaliyetleri yürütmektedir. GZR Hotel olarak kullandığımız teknolojilerde enerji verimliliği yüksek cihazlar kullanmaya özen göstermekteyiz. Çevreye vereceğimiz zararı minimuma indirmek için tehlikeli atık oluşumuna neden olacak sistemleri azaltıp katı atık üretimimizi büyük ambalajlar eşliğinde yapmaktayız. Oluşan atıkları ise misafirlerimizin desteği ve kendi yöntemlerimiz ile doğaya geri kazandırmaktayız. Düzenlediğimiz çeşitli çevre etkinlikleri ile çevre halkının bilincini arttırmaya çalışarak bu konuda kendimiz için pozitif ve öğretici çalışmalar yapmaktayız.

p23

 

Bu doğrultuda,
Çalışanlarımıza yıllık programlar ile çevre eğitimi vermekteyiz. Bu eğitimler, doğal kaynak ve atıkların tüketiminin azaltılması, doğru şekilde ayrıştırılması ve tehlikeli atıklarla ilgili yapılması gereken uygulamaları kapsamaktadır.

Yönetimimiz tarafından atıkların azaltılması için büyük ambalajlı ürünler temin edilmektedir. Ayrıca mümkün olduğunca tekrar kullanılabilir ürünleri tercih etmekteyiz.

Misafirlerimizin çevre bilincini arttırmalarına yönelik çalışmalarımız hız kazanmıştır. Bu konu dahilinde hotel odalarımıza çevre kartları bırakılmış ve bu süreç hakkında bilgilendirilmeleri tarafımızca sağlanmıştır.

Çocuk etkinlikleri olarak ağaç dikme, atık toplama ve çevre bilinci edinmeleri gibi konularda eğlenceli aktivitelerle çocuklarımızın gerekli bilince sahip olmaları amaçlanmıştır.

Tesislerimizde yüzlerce ağacın herhangi bir yangın durumunda zarar görmelerini engellemek için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu kapsamda;

  • Çalışanlarımıza yangın eğitimi verilmekte
  • Oluşturduğumuz acil durum ekipleri ile yangın tatbikatları düzenlenmekte
  • Tesislerimizdeki yangına müdahale araçlarımızın doğa ile dost olmasına özen göstermekteyiz.